Angličtina s rodilou mluvčí

I v květnu měli naši žáci možnost setkat se s Karah. V pátek 3. května si v týmech zahráli hru „hot seat“. Cílem hry je co nejlépe popsat slovo, které má uhodnout žák sedící na „horké židli“. Pokud slovo uhodne, tým získává bod. Všem se aktivita velice líbila. Poslední hodina s rodilou mluvčí proběhne v červnu.

V pátek 5. dubna naši školu potřetí navštívila lektorka anglického jazyka paní Karah z Floridy. Tentokrát proběhlo setkání s rodilou mluvčí formou her. Žáci si zasoutěžili, diskutovali v anglickém jazyce a, jak je vidět na fotografiích, angličtinu si užili. Další setkání proběhne v květnu.

Druhé setkání s Karah proběhlo v pátek 8. března. Tentokrát se vyučovací hodiny s rodilou mluvčí zúčastnili vybraní žáci 6. B, 7. B, 8. B a 9. B a znovu se s Karah setkali vybraní žáci čtvrtého ročníku a děti z družiny. Žáci se Karah představili a hovořili s ní o svých zálibách a domácích mazlíčcích. Aktivně se zapojovali do konverzace a s chutí hovořili. Žáci se s Karah znovu setkají na začátku dubna.

I v letošním školním roce mají žáci naší školy možnost zpestřit si hodiny angličtiny konverzací s rodilou mluvčí. V pátek 9. února se poprvé setkali se sympatickou Karah z USA. Vyučovací hodinu s rodilou mluvčí absolvovali vybraní žáci čtvrtého ročníku, žáci druhého stupně a odpoledne i děti z družiny. Po vzájemném představení se žáci hovořili o svých zájmech jako je sport, hraní na hudební nástroje, čtení nebo sledování seriálů či filmů. Dozvěděli se také o tom, jak se žije na Floridě, odkud Karen pochází. Již teď se těší na další konverzaci, která proběhne na začátku března.